Videa

Not Business As Usual

Zajímavý dokument Not Business As Usual pohlíží na kapitalismus z kritické perspektivy, stejně jako na jednoho z nejvýznamnějších ekonomů 20. století Miltona Friedmana. V kontrastu zde stojí kapitalismus se svým příslibem svobody, zisku, úspěchu, proti jeho negativním důsledkům na životní prostředí, pracovní podmínky a obchodní praktiky.
Dokument sleduje příběh podnikatelů z Vancoveru, jejichž odpovědné podnikání je úspěšné a navrací zisk zpět do komunity. Hlavním poselstvím dokumentu je přímá souvislost mezi ziskem a pozitivním sociálním dopadem.

Příběh řešení (The Story of Solutions)

Další z příběhu cyklů Příběh věcí od Annie Leonard. Přemýšlíte nad tím, proč je čím dál více lidí bez práce, zvyšují se rozdíly v příjmech, klimatické změny se zrychlují… A jaké je řešení? Co kdybychom změnili náš cíl a místo více (neustálá honba za vyšším HDP) šli cestou lépe (lepší zdravotnictví, školství, práce, život na planetě).

Příběh věcí (Story of Stuff)

Od těžby až po prodej, užívání a likvidaci. Všechny ty věci v našich životech ovlivňují komunity u nás i v zahraničí, přestože většina dění je skryta našemu pohledu. Příběh věcí je 20ti minutový krátký pohled na rub naší produkce a spotřeby. Něco vás naučí, rozesměje vás a možná i změní způsob, jakým se díváte na svět a věci ve vašem okolí.

Zdroj: The Story of Stuff

Příběh balené vody

Že je balená voda lepší než kohoutková? Unikátní animovaný osmiminutový film se vás pokusí přesvědčit o opaku. „Příběh balené vody“, který vznikl ve spolupráci se skupinami propagujicími trvale udržitelný rozvoj, je dalším krátkým filmem z cyklu Příběh věcí.

Dokument Home (2009)

Když Yann Arthus-Bertrand, mezinárodně uznávaný fotograf a autor knihy The Earth From Above, potkal producenta Luca Bessona, dohodli se ti dva na vytvoření dokumentárního projektu o planetě Zemi. Cesta po 50 zemích světa je ódou na krásy a jemnou harmonii naší planety. S optimistickým přístupem a aktuálními tématy se snímek zaměřuje na vzrůstající povědomí veřejnosti o současných sociálních problémech a problémech životního prostředí.

Exkluzivně „ze shora“ se vydáme na cestu kolem světa do těch nejúžasnějších, ale také nejponičenějších krajin – nádherná, dech-beroucí a silné emoce vyvolávající cesta z hlubin australského korálového pobřeží na vrchol hor Kilimandžáro, z amazonských pralesů do pouště Gobi, z bavlníkových plantáží v Texasu do průmyslové Šanghaje a ještě dál. Home nám skýtá konkrétní pohled na problémy, kterým musí naše planeta čelit: globální oteplování, kácení deštných pralesů, ztráta biodiverzity a ubývání přírodních zdrojů, ale na druhou stranu i pozitivní vývoj, jako je vzrůstající demokracie, růst našich příjmů a životního standardu, rozvoj vzdělání. [FFF 2009] (oficiální text distributora) Zdroj: ČSFD