Služby

CSR konzultace

Chcete podnikat odpovědně, ale nevíte jak na to? Společně se podíváme na možnosti vaší firmy a zhodnotíme výhody a náklady, které vám mohou přinést konkrétní CSR opatření a projekty. Zároveň identifikujeme výzvy ve vašem okolí a navrhneme, jak můžete přispět k jejich řešení. CSR konzultace jsou individuální a vhodné jak pro organizace, které s CSR začínají, tak pro ty, které už CSR praktikují a chtějí se v tomto směru posunout dál.

Školení

CSR strategie jsou nejefektivnější, pokud jim rozumí všichni zaměstnanci. Naše školení jednoduše vysvětlí, co společenská odpovědnost (CSR) vlastně je a jak ji můžeme začlenit do firemní strategie a každodenních aktivit, případně se zaměří na aktuální potřeby konkrétní organizace (např. dodavatelský řetězec, regionální CSR nebo dopady na místní komunitu). Nabízíme také školení k 10 základním principům UN Global Compact. Dokážeme v rámci Creating Shared Value (CSV) identifikovat takové aktivity, které představují společnou hodnotu (jak pro vaši firmu, tak pro společnost) a mohou tak činit vaši firmu specifickou a konkurenceschopnou. Identifikujeme tak přímý vliv na výkonnost a konkurenceschopnost firmy.

Firemní dobrovolnictví

Umožněte svým zaměstnanců strávit určitou část pracovní doby (typicky jeden den až týden v roce) dobrovolnictvím ve vaší komunitě. Podpoříte lokální neziskové organizace, nabídnete zajímavý zaměstnanecký benefit a přispějete k pozitivnímu vnímání vaší firmy. A-CSR vám představí možnosti ve vašem regionu a vše administrativně zajistí. Nejezděte pomáhat na druhý konec republiky, poptávka po vaší pomoci může být hned za rohem.

Teambuilding jinak

Zapomeňte na večírky nebo sportovní dny a zkuste teambuilding jinak. Zvládnou vaši zaměstnanci zorganizovat zajímavou besídku v dětském domově? Angažujte se společně ve veřejně prospěšném projektu s cílem prospět celé společnosti A-CSR zprostředkuje jednorázovou dobročinnou akci ve vaší komunitě a regionu, která rozvine dovednosti zapojených zaměstnanců, stmelí kolektiv a pomůže konkrétní organizaci ve vašem blízkém okolí.

Poradenství UN Global Compact

Pokud přemýšlíte o vstupu do UN Global Compact, konzultanti A-CSR vám mohou pomoci s administrativní stránkou, implementací 10 základních principů UN GC do strategie vaší firmy nebo školením zaměstnanců. Výhody UN GC jsou rozpoznávány celosvětově a v současné době iniciativa sdružuje přes 12 000 firem ze 145 zemí. Pomůžeme vám i s každoročním reportem (Communication on Progress), v rámci něhož je třeba komunikovat pokrok v rámci UN GC a společenské odpovědnosti obecně. Sdílejte tak díky nám informace a zároveň se inspirujte mezinárodním vývojem společenské odpovědnosti v rámci největší iniciativy společenské odpovědnosti na světě.

Nabízíme mnohem více, jsme variabilní a otevření vašim představám a možnostem. V případě vašeho zájmu nás neváhejte kontaktovat na info@a-csr.cz.