Desítky firem se už zapojily do humanitární pomoci v rámci uprchlické krize

11. 10. 2015

Finančně podporují neziskové organizace, vysílají své zaměstnance jako dobrovolníky nebo usnadňují integraci uprchlíků v Evropě.

Přemýšlíte, že byste se zapojili také? Národní síť Global Compact Česká republika vám přináší jedinečnou možnost zúčastnit se webináře se zástupci UN Global CompactUNHCR (Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky), kde se dozvíte, jak konkrétně můžete pomoci. Webinář se koná ve čtvrtek 22. října 2015 od 14:30 do 15:30. K webináři se můžete registrovat zde.

Role soukromých firem může být v řešení uprchlické krize klíčová. Společnost Deutsche Telekom podporuje humanitární organizace a veřejné instituce zajištěním ubytování a materiálů pro uprchlíky. Bayer vyvíjí kurz pro mladé uprchlíky, který jim má pomoci nastartovat kariéru. Také podporuje své zaměstnance v dobrovolnictví pro humanitární organizace. Nadace Bayer během příštích pěti let zainvestuje přibližně 400 000 EUR do vzdělávání dětí uprchlíků. Další konkrétní příklady aktivit v jednotlivých oblastech pro vaši inspiraci naleznete zde.

Pokud byste se rozhodli zapojit, informujte nás. Rádi vaše aktivity podpoříme. Můžeme pomoci s organizací a zároveň o vaší akci dáme vědět OSN.
Sdílejte na: