SOCIAL IMPACT NETWORKING CEOs

03. 11. 2015

Spojuje nás jediné! Nechceme se jen scházet a povídat si nad společnými obědy či u snídaně, předávat si vizitky a plácat se za dobro po zádech. Chceme skutečně pomáhat, vytvářet konkrétní hodnoty a společně si tak rozšiřovat obzory vnímání skutečné společenské odpovědnosti.

Představujeme nový koncept, tzv. společensky prospěného networkingu (Social Impact Networking), lidí z vrcholového managementu a vedení, který se bude pravidelně v každém z ročních období opakovat skrze společensky prospěšný a tematický workshop, který bude pokaždé zcela originální a především společensky odpovědný.

První setkání proběhlo ve čtvrtek 18. prosince 2014 ve FN Motol, na Klinice dětské hematologie a onkologie. Během dvou hodin každý vytvořil za pomoci šikovných aranžérek (žen s epilepsií sociálního podniku Aranžérie) originální vánoční dekoraci, kterou osobně předal maminkám dětí a dětem z pokojů Dětského onkologického a traumatologického oddělení FN Motol. Zpříjemní jim tak nelehké chvíle vánočních svátků, které bohužel nemohou v plné síle a zdraví trávit doma. Klinikou přítomné provedl prof. Sedláček, vedoucí lékař transplantační jednotky kostní dřeně. Více k akci zde.

Další společensky prospěšný workshop se konal 28. května 2015. Tentokrát ředitelé strávili odpoledne v zahradě Kolpingova domu - azylového domu pro matky s dětmi, kde společně odstartovali projekt, který se po několik měsíců stane vlastní "jedlou zahrádkou" a pracovní terapií žen bez domova. Každý z ředitelů společně s jednou ženou bez domova vysadil rostliny, které budou základem pro růst celé komunitní zahrady, již brzy budou maminky a děti sklízet první plody společné práce.

Projekt se uskutečnil ve spolupráci se společensky prospěšným podnikem Kokoza, společností Eco Salon Rolland a charitativním projektem Girls&Business. Za cíl má rozvíjet jak komunitní život skrze městské zahradničení, tak především pomáhat matkám bez domova, které se ocitly v nouzi. Mediálním partnerem projektu byl časopis Nový prostor. Občerstvení zajistil sociální podnik Kavárna Mezi Řádky, který dává práci lidem s mentálním postižením.

Fotogalerii z akce zobrazíte zde.
Sdílejte na: