Inspirujte se výběrem knih na téma Život ve vodě

28. 02. 2020

Zajímá vás, proč se po dni stráveném na pláži cítíte naprosto klidně, nebo proč pár délek v bazénu může obnovit vaši mysl? Projděte si inspirující knihy s fotografiemi nádherných oceánů, pláží a korálových útesů.

Hot to Give Up Plastic: A Guide to Changing the World, One Plastic Bottle at a Time

Will McCallum

  • Proč se vám bude líbit: Někdy mohou rozhovory o etickém chování a povědomí o naší spotřebě plastů působit velmi esotericky. McCallum, vedoucí oceánů v Greenpeace, shrnuje své vědecké poznatky, má však schopnost psát o snižování spotřeby přátelským a realistickým způsobem. Místo toho, abyste cítili vinu za každý aspekt vašeho životního stylu, je to velmi povzbudivé čtení.
 Blue Hope: Exploring and Caring for Earth's Magnificent Ocean

Sylvia A. Earle

  • Proč se vám bude líbit: Inspirující fotografie nádherných oceánů, pláží a korálových útesů. Jedná se převážně o vizuální knihu – skvělý doplněk jakéhokoli konferenčního stolku – která je kombinovaná krátkými esejemi od dr. Earle, která jako vědkyně v 60. letech čelila sexismu a bitvě se stereotypy.
Blue Mind: The Surprising Science That Shows How Being Near, in, on, or Under Water Can Make You Happier, Healthier, More Connected, and Better at What You Do

Wallace J. Nichols

  • Proč se vám bude líbit: Proč se po dni stráveném na pláži cítíte naprosto klidně, nebo proč pár délek v bazénu může obnovit vaši mysl? Nichols kombinuje osobní příběhy s akademickou neurovědou, kde se podobným otázkám snaží přijít na kloub. Připomíná čtenáři environmentální nouzi, ve které se naše planeta momentálně nachází.Zdroj: #TOGETHERBAND Book Club: Life Below Water [online]. Copyright © BOTTLETOP 2019 [cit. 01.03.2020]. Dostupné ZDE.
Sdílejte na: