Nové vydání magazínu Listí je tu!

12. 01. 2020

Asociace společenské odpovědnosti vydává dvakrát do roka magazín Listí. Je plný novinek našich členů, shrnutí uplynulých akcí nebo zajímavých novinek a tipů ze světa CSR a udržitelnosti.

Tentokrát netradičně v novém designu a s větším důrazem na Cíle udržitelného rozvoje (SDGs). Magazín Listí je k dispozici online ZDE a v omezeném nákladu v tištěné podobě na každé z našich plánovaných akcí v roce 2020.

Co se událo pod střechou Asociace společenské odpovědnosti na podzim a v zimě 2019? Společné snídaně, praktické workshopy a inspirativní akce o aktuálních trendech v CSR a udržitelnosti... Přečtěte si shrnutí z devíti akcí od snídaně na Střeše Lucerny na konci srpna přes společenský networking až po vzdělávací workshopy pro Giving Tuesday na str. 4 - 6.Zajímá vás, jak probíhalo nejštědřejší úterý v roce 2019? Nenechte si ujít reportáž o Giving Tuesday 2019 na str. 10 - 13. Zájem a podpora dne dárcovství byly naprosto rekordní. Na dobročinné projekty se podařilo vybrat celkem 70 990 649 Kč. Na webu zaregistrovalo své výzvy 333 jednotlivců, firem, ale i veřejných institucí nebo škol.Začíná rok 2020 a s ním vstupujeme do dekády, na jejímž konci bychom měli naplnit Cíle udržitelného rozvoje. Agenda 2030 není jen závazek vlád, je to závazek každého z nás. Aby nebyly globální cíle jen abstraktními pojmy, načerpejte inspiraci, jak je naplňovat aktivně – ať už od našich členů nebo na základě našich tipů.V magazíně si můžete přečíst i zajímavé rozhovory - rozhovor se Simonou Kijonkovou, zakladatelkou a spolumajitelkou Zásilkovny, a rozhovor s Brunem Leroux, generálním ředitelem Hello bank. Připravili jsme také zajímavé články a reportáže:  • o byste měli vědět o vymýcení hladu SDG 2

  • zajímavosti o rovnosti mužů a žen SDG 5

  • důležitá fakta o čisté energii SDG 7

  • jaké dokumenty o přírodě sledovat na Netflixu

  • stavební kameny udržitelných měst a obcí SDG 11

  • knižní tipy na téma život ve vodě SDG 6

  • sledujte tyto inspirativní aktivistky na Instagramu


a mnoho dalšího...
Sdílejte na: