#GGWCupPrague | Diskuze na téma SDG 12 - Odpovědná výroba a spotřeba

28. 05. 2019

Sledujte živý stream z diskuze na téma SDG 12 Odpovědná výroba a spotřeba přímo z SDGs Fun Zone na Václavském náměstí v Praze. Diskuze se koná ve středu 29. května od 15.00 hodin.

Jednorázové plastové obaly, plné nákupní košíky jídla, skříně přetékající oblečením. 21. století je pro západní civilizaci dobou spotřební a dobou dostatku. Dostává se nám nepřeberného množství věcí, produktů, ale často jsou jednorázového charakteru nebo nemají dlouhou životnost. Cíl 12 pro Odpovědnou výrobu a spotřebu připomíná, že je i při nakupování potřeba myslet na planetu. Myslet na zdroje, které se zbytečně vyčerpávají, a myslet na recyklaci a upcycling procesy, protože tím planetě pomůžeme se z často drsné výroby lépe regenerovat.O tom, jak učinit výrobu i spotřebu odpovědnější, se budeme ve středu 29. května 2019 od 15.00 hodin z turnaje Global Goals World Cup Prague bavit s těmito hosty:

  • Roman Bojko, manažer pro udržitelný rozvoj IKEA Česko, Slovensko a Maďarsko

  • Drahomíra Mandíková, ředitelka firemních vztahů a komunikace, Plzeňský Prazdroj

  • a Miroslava Stodolicová, finanční ředitelka Unilever pro Českou republiku a Slovensko.


Všichni pozvaní zástupci jsou leadery v udržitelnosti a naplňování SDG 12 ve svém odvětví. Jak konkrétně vaše vlastní strategie vypadají? Co dělá Prazdroj, IKEA a Unilever k tomu, aby napomáhali odpovědné výrobě a spotřebě? Jak k těmto strategiím došli? Co bylo na začátku a kam plánují změny „k lepšímu“ ještě posouvat? Co podle nich pomáhá jejich zákazníkům či klientům, aby přemýšleli udržitelně? Sledujte živý přenos přímo z SDGs Fun Zone z Václavského náměstí v Praze.Unikátní fotbalový turnaj žen s názvem Global Goals World Cup Prague startuje ve středu 29. května ve 14:00 hodin. Partnery Global Goals World Cup Prague jsou Dánské velvyslanectví v ČeskuMagistrát hl. m. PrahyIKEA Česká a Slovenská republikaPlzeňský Prazdroj a Junák – český skaut. Turnaj je součástí Cen SDGs 2019 – prestižního ocenění pro projekty, které mění Česko i svět k lepšímu.

Sdílejte na: