Hrdinové pomáhají už dva roky!

19. 04. 2019

HERO CLAN už dva roky tvoří neveřejnou databázi expertních dobrovolníků, které Hero Hunteři propojují s neziskovými organizacemi.

HERO CLANu se ozve nezisková organizace se svým požadavkem, podnětem nebo i nápadem a Hero Hunter ji vzápětí zpět kontaktuje. Společně tak doladí formu pomoci k nejvyšší spokojenosti na obou stranách - hrdiny totiž baví pomáhat.


JAK TO FUNGUJE?

Z databáze Hero Hunter vybere toho správného hrdinu a s požadavkem ho osloví. Dobrovolník má vždy možnost rozhodnout, zda má na spolupráci čas a chuť. Pokud souhlasí, s neziskovou organizací ho Hero Hunter propojí. Tím však práce Hero Huntera nekončí. Z povzdálí na spolupráci dohlíží a je připraven pomoci v případě jakýchkoliv komplikací (je potřeba další dobrovolník nebo třeba ustala komunikace na jedné ze stran). Zároveň sbírá zpětné vazby, aby se služba mohla neustále vylepšovat. Kromě propojování odborníků s neziskovkami produkují charitativní akce. Mají za sebou workshop pro rodiče dětí se zrakovými vadami, aukci obrazů pro Denní a týdenní stacionář Jihlava, plavání pro Mílu s rakovinou prsu a vydání limitované kolekce kšiltovek na podporu HERO CLAN.V ČEM JSOU INOVATIVNÍ?


Hlavní přidanou hodnotou je individuální přístup, díky kterému se do HERO CLAN zapisují ti nejlepší profíci. Nezveřejňují jejich kontakty a komunikují vždy napřímo. Zároveň mají možnost se na zástupce HERO CLAN obrátit v případě jakýchkoliv problémů. Ve chvíli, kdy je spokojený a motivovaný dobrovolník, dokáží do neziskových organizací přinášet efektivní práci, která jim usnadní jejich fungování a posouvá jejich projekty kupředu. Nejsou platforma, volí osobní přístup a jejich službu poskytují zdarma. Věří, že dobrovolnictví je normální a snaží se tuto myšlenku šířit i do těch nejvzdálenějších koutů České republiky.Rádi vám představíme příběhy jejich hrdinů, kteří se stali nedílnou součástí HERO CLANu. Jedná se o průřez dvou let, pevně věříme, že i roky následující jim přinesou dostatek hrdinů, emotivních příběhů a smysluplných žádostí neziskovek, které spolu s hrdiny rádi zrealizují.


Mirek Slíž


“Věřím, že každý z nás má dostatek síly měnit sebe i svět k lepšímu. Každý jsme hrdinou. Ačkoliv si to třeba neuvědomujeme, naše schopnosti mohou někomu připadat jako superschopnosti a přijít mu vhod. Rád s HERO CLAN pomáhám neziskovkám dělat dobro tím, že je učím dát o sobě lépe vědět a lépe komunikovat. Více o mně zjistíte na www.mireksliz.cz.”


Mirek například školil neziskovku Post Bellum v pokročilém využívání Facebooku k vlastní propagaci.


POST BELLUM


Jak jsme pomohli Paměti národa? “Mirkovo školení bylo moc fajn a velmi přínosné! Dozvěděli jsme se tipy, jak vylepšit naši denní komunikaci na FB i co dávat do kampaní. Ještě jednou HERO CLAN děkujeme za zprostředkování téhle pomoci a Mirkovi za čas a sdílení znalostí, které nám věnoval,” dodává Jana Holcová.


Veronika Pačesová


“Do HERO CLAN jsem se zapojila, protože mi dává smysl, jak propojují jednotlivce, neziskovky a firmy s cílem podpořit společensky prospěšné aktivity. Všechny strany se od sebe mají co naučit a mohou se vzájemně inspirovat. Na spolupráci s Českou asociací pro psychoterapii mě bavilo předávat své zkušenosti a pomáhat rozjet nový projekt. Zároveň organizace inspirovala i mě.”


JIŘÍ BENEDIKT


“Moje práce lektora je pomáhat lidem tvořit a růst v digitální době. Obzvláště mě baví školit lidi dělající smysluplnou práci. A proto rád zadarmo dávám svůj čas neziskovým organizacím. Věnovat čas a zkušenosti mi dává smysl. Díky HERO CLAN jsem strávil příjemné dopoledne školením v organizaci Tamtamy, která zaměstnává lidi těžko hledající práci. Narozdíl od většiny lidí na světě jsem za svůj život nezažil válku, chudobu ani vážnou nemoc. Proto chci pomáhat lidem, co pomáhají, a strávit život tím, že udělám svět alespoň o trochu lepší.”


A JAKÝ JE TEN VÁŠ PŘÍBĚH?


V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat na emailu media@heroclan.cz.Zdroj: Tisková zpráva, Hrdinové pomáhají už dva roky!, HERO CLAN
Sdílejte na: