Butterflies & Hurricanes


Butterflies and Hurricanes je kreativní designové studio, sídlící na pražských Vinohradech, které “vytváří” nejen (bez)obaly. Studio využívá ženské talenty, jako je empatie, intuice, kreativita nebo emoce. Jednou ze základních myšlenek studia je, že dělá věci tak, aby dávaly „vyšší“ smysl (obal je okamžitý odpad, který v našem studiu transformujeme do „řešení“). Snažíme se, aby měl z vytvořeného designu radost klient i my a abychom za sebe mohli nechat mluvit své výsledky.


Jelikož pracujeme s různými značkami, snažíme se našim klientům vysvětlovat, že například vysmívat se feminismu nebo na něm sbírat body je společensky nezdravé, a že je třeba mít zodpovědnost vůči spotřebiteli, i když to obnáší i neživení společenských stereotypů. Zároveň ukazujeme, jak se například feminismus uplatňuje v podnikání a jak ho ovlivňuje,“ říká Michaela Thomas, majitelka společnosti Butterflies and Hurricanes.


Náš produkt - design - je pro nás nástrojem, jak naše myšlenky a „společenskou odpovědnost“ (např. použití recyklovatelných materiálů, minimalizaci odpadu) dostávat do každodenní práce. Butterflies and Hurricanes hledá inovativní řešení a zároveň efektivně “zpracovává” výzvy a zadání klientů.  Studio rovněž propaguje principy cirkulární ekonomiky - zabývá se způsoby, jak zvyšovat kvalitu životního prostředí a lidského života pomocí zvyšování efektivity produkce a zaměřuje se na zajímavé projekty, které pomáhají na svět novým formám zpracování a rodí ikonické kousky (např. značka Royal Crown Cola).