Unilever


Společnost Unilever se řadí mezi největší výrobce a dodavatele potravin, výrobků pro péči o domácnost a výrobků pro osobní péči na světě. V roce 2017 společnost celosvětově zaměstnávala 161 000 lidí a dosáhla obratu 53,7 miliardy eur. Může se pochlubit více než 400 značkami, zahrnujícími například Dove, Rexona, Axe, Domestos, Cif, Hellmann’s, Knorr, Lipton, Magnum nebo Algida, které mají své stálé místo v domácnostech po celém světě.

Unilever je zavázán k zodpovědnému chování. Společnost v roce 2010 představila Unilever Sustainable Living Plan (Unilever plán udržitelného rozvoje), který si klade za cíl pomoci více než jedné miliardě lidí zlepšit jejich zdraví a životní styl do roku 2020, zmírnit dopad na životní prostředí do roku 2030 o celou polovinu a dále zlepšit životní podmínky milionů lidí do roku 2020.

Společnost Unilever se již několik let drží v čele žebříčku Dow Jones Sustainability Index. Tento index částečně vychází z hospodaření, sociálních závazků, vlivu na životní prostředí a výsledků společnosti. Sedmý rok v řadě Unilever vévodí i seznamu udržitelných lídrů, tzv. Global Corporate Sustainability Leaders.

Společnost Unilever byla založena v roce 1930 a svou českou pobočku zřídila v roce 1991 s hlavním sídlem v Praze.