Loono


Jsme Loono. Vznikli jsme v květnu roku 2014, od té doby vzděláváme v oblasti prevence onkologických a kardiovaskulárních onemocnění u žen i mužů a pomáháme onkologicky nemocným a jejich rodinám. Impulsem k založení byla osobní zkušenost s onkologickým onemocněním jedné z našich zakladatelek.

Jsme tým mladých lékařů, studentů lékařských fakult a dalších nadšenců. Naším společným cílem je pomoci lidem uvědomit si, že ten správný čas myslet na své zdraví je právě teď. Pod křídla si nás vzala 1. lékařská fakulta UK. Našimi odbornými garanty jsou lékaři z oborů gynekologie, urologie, kardiologie i praktického lékařství.

Pořádáme vzdělávací workshopy a přednášky, píšeme články a natáčíme videa. O zdraví a těle mluvíme srozumitelně, nestrašíme děsivými statistikami a inspirujeme ostatní, aby se o sebe starali rádi a zavčas.

V rámci kampaně "Sahám si na ně každý měsíc - #prsakoule" jsme oposud jsme uspořádali více než 160 workshopů, na kterých jsme v oblasti prevence vyškolili více než 10 000 lidí, 28 z nich si díky tomu následně odhalilo rakovinu včas. To nám ale nestačí. Chceme, aby těch včas odhalených bylo mnohem více.

Velice dobře se nám daří komunikace pomocí sociálních sítí, kde máme početnou základnu fanoušků a stále rosteme. Najít nás můžete pod @loonocz.